Sigma C 150-600mm – zdjęcia przykładowe

W warszawskim Ogrodzie Zoologicznym odbyło się w dniu wczorajszym spotkanie fotograficzne, którego uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi obiektywami Sigmy. Wśród testowanych szkieł znalazły się między innymi takie modele jak Sigma A 24mm f1.4 DG HSM, Sigma A 50mm f1.4 DG HSM czy Sigma C 150-600mm f5-6.3 DG OS HSM. Warszawski Ogród Zoologiczny to wspaniała przyrodnicza enklawa, zapewniająca mnóstwo ciekawych tematów fotograficznych. Dopisała także pogoda. Wszystko to sprawiło, iż było wiele okazji do wykonania różnorodnych zdjęć – od portretowych i reportażowych poczynając na przyrodnicznych i makrofotografiach kończąc. Był także czas na rozmowy o sprzęcie fotograficznym, jego doborze do indywidualnych potrzeb oraz o technikach fotografowania. Dziś zapraszamy Was do zapoznania się z kilkunastoma przykładowymi zdjęciami, wykonanymi jednym z najnowszych obiektywów japońskiego producenta, jakim jest Sigma C 150-600mm f5-6.3 DG OS HSM.

To wysokiej klasy narzędzie przeznaczone dla fotografów potrzebujących dużych zbliżeń. Obiektyw składa się z 20 elementów, ustawionych w 14 grupach. Trzy elementy wykonano z niskodyspersyjnego szkła SLD, jedną soczewkę zaś ze szkła typu FLD o własnościach zbliżonych do fluorytu. Przednią oraz tylną soczewkę pokryto warstwą hydrofobową oraz specjalną warstwą utrudniającą utrzymywanie się tłuszczu. Dzięki temu rozwiązaniu, czyszczenie szklanych elementów obiektywu stało się o wiele łatwiejsze. Sigmę C 150-600mm wyposażono w 9-listkową, zaokrągloną przysłonę działającą w zakresie od f5 do f22. Obiektyw zamknięto w kompaktowej, ergonomicznej obudowie zaś cała konstrukcja waży 1930 gram. Minimalny dystans ostrzenia obiektywu wynosi 280cm.  Nowa Sigma posiada blokadę wysuwu przedniego tubusa, którą można uaktywnić przy dowolnej wartości ogniskowej. Umożliwia to fotografowanie w przypadku obiektywu skierowanego w górę lub w dół. Szkło zostało wyposażone w zdejmowany uchwyt statywowy (lens collar), wykonany z wytrzymałego stopu magnezowego, który gwarantuje odpowiednią stabilność podczas fotografowania. Sigma C 150-600mm została wyposażona w wydajną, dwustopniową, stabilizację obrazu. W trybie „1” spisuję się ona doskonale podczas ogólnego fotografowania, w trybie „2” zaś zoptymalizowana została do śledzenia poruszających się obiektów. W obiektywie zastosowano nowy rodzaj ultradźwiękowego silnika autofokusa. Działanie systemu ustawiania ostrości jest szybkie, pewne i niemal bezszelestne. Nowa Sigma C 150-600mm współpracuje z urządzeniem USB Dock, dzięki któremu możemy dokonać personalizacji szkła w zakresie działania stabilizacji, pracy aufofokusa czy chociażby zakresów odległości ostrzenia. Warto również dodać, że obiektyw jest kompatybilny z telekonwerterami Sigma 1.4X oraz 2x.

Obiektyw można wypożyczyć do testów oraz zakupić w salonach Sigma ProCentrum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

UWAGA:
Osoby, które zakupią obiektyw Sigma C 150-600mm f5-6.3 DG OS HSM w salonie Sigma ProCentrum, otrzymają bezpłatnie urządzenie USB Dock oraz profesjonalny plecak fotograficzny Case Logic Kontrast KDB101!

 


Tagi artykułów:
Kategorie artykułów:
Inspiracje
Polubienia:
69

Powiązane wpisy


Popularne wpisy

Zostaw komentarz

lub