Warszawskie impresje z Sigmą ART 20mm f1.4

Klimat zdecydowanie się zmienia! Z racji wieku pamiętam czasy, kiedy od października do marca na ulicach leżała gruba warstwa śniegu a mróz sprawiał, że na każdym większym skrzyżowaniu pojawiały się koksowniki (ciekaw jestem kto je jeszcze pamięta)… Wtedy było ciężko a teraz jest paskudnie! Zwłaszcza gdy w środku zimy prosto w twarz zacina deszcz a niebo przez całe tygodnie zasnute jest ciemnymi, ołowianymi chmurami. Aby jednak nie dać się pogodzie, warto dodać, że zima w takim wydaniu to dobry okres do… przeglądania i katalogowania tysięcy zdjęć zrobionych w okresie wiosenno-jesiennym 🙂 Kiedy jednak na kilka godzin wygląda słońce, trudno nie złapać za aparat i podelektować się błękitem nieba, żywymi kolorami no i głębokimi światłocieniami, które w wielu sytuacjach dodają fotografiom uroku a nawet szczypty dramatyzmu. W tym tygodniu wybór padł na nową Sigmę ART 20mm f1.4 DG HSM. To czwarty – po szkłach o ogniskowych 24, 35 i 50mm profesjonalnej jakości obiektyw stałoogniskowy ze światłem f1.4 i zapewne nie ostatni… Zapewne wielu pamięta, że Sigma oferowała „jasne trio” w postaci obiektywów 20, 24 i 28mm ze światłem f1.8 w wersji EX. Nowe szkł0 to przedstawiciel serii ART – na nowo opracowane i oferujące jeszcze lepsze parametry optyczne. „Artowa” 20-tka składa się 15 soczewek ułożonych w 11 grupach. Aż 7 elementów zrobionych zostało ze szkła niskodyspersyjnego, 2 kolejne zaś wykonano ze szkła asferycznego. Odzwierciedleniem tego jest wyjątkowo wysoka jakość obrazu, jaką oferuje Sigma ART 20mm f1.4 DG HSM. Obrazy są ostre od centrum aż po brzegi kadru, zaś zniekształcenia spowodowane szerokim kątem widzenia są rewelacyjnie kontrolowane. Jeśli dodać do tego świetnie korygowaną aberrację i winietowanie oraz bardzo precyzyjnie działający autofokus, to Sigma stworzyła dla miłośników szerokiego kąta prawdziwe fotograficzne „ciacho”! Zapraszam do obejrzenia przykładowych zdjęć wykonanych Sigmą 20mm f1.4 DG HSM oraz aparatem Nikon D810. Wybrane pliki w większej rozdzielczości można zobaczyć tutaj.

Nową Sigmę 20mm f1.4 DG HSM można zamawiać u oficjalnego dystrybutora – w salonach Sigma ProCentrum.


Tagi artykułów:
Kategorie artykułów:
Inspiracje
Polubienia:
72

Komentarze

  • Miałam okazję popracować na tym obiektywie i powiem – wielkie wow! Genialny obiektyw! polecam wszystkim szukającym „szerszego” kadru i bardzo dobrej jakości w jednym.

    pstryk 25 lutego 2016 10:58
  • Witam, tez miałem okazję zrobić tym obiektywem kilka zdjęć .Potwierdzam genialność tego obiektywu i polecam wszystkim szukającym szerokiego kadru.Od F/1.4 ostrość i plastyka rewelacyjne

    Foto_Buczko 18 marca 2016 10:29

Zostaw komentarz

lub